EQUIDOMUS   - výroba boxů a stání pro koně      
 
  deutsch english italiano  
 
 
 
 
 
   
Celodřevěné venkovní boxy
 
:: Venkovní boxy 
 
:: Sedlovna 
 
:: Seniky, přístřešky 
 
:: Klubovna 
 
 
 
 
 
 
 
Celodřevěné venkovní boxy jsou nejekonomičtější variantou pro celoroční ustájení koní. Vysoká investiční návratnost spolu s příznivou cenou a splněním ekologických požadavků a nároků na začlenění stavby do krajinného rázu tvoří opravdu jedinečnou kombinaci.

Boxy jsou vyrobeny z jednotlivých, nezávislých dílců, což umožňuje vysokou prostorovou variabilitu, nižší náklady na přepravu, snadnou montáž a možnost rozšiřovat již stávající stavby o další boxy.
 
Dvojbox 4x4m, Kysak   Tak tohle je můj domov. Líbí se Vám?   Jednobox 3x3,5m se sedlovou střechou. Vodňany
 
Stěny
Základem boxu je dřevěný rám, na něž jsou připevněny 4cm silná, borovicová prkna /systém pero-drážka/. Tento systém zajišťuje vysokou pevnost a odolnost proti nárazu. Veškeré části boxu jsou impregnovány, což významně zvyšuje jejich trvanlivost.
 
Střecha
U designu střechy je na výběr ze dvou možností. Levnější variantou je pultová (rovná) střecha. V tomto případě je krytinou pozinkovaný plech. Druhou variantou je sedlová střecha. U sedlové střechy je většinou jako krytina použit "bondský" šindel, který je lehký a má dobré izolační schopnosti.
 
Strop
Strop je tvořen 14mm silnými, impregnovanými smrkovými palubkami. Z vrchu je izolován 6 cm silnou vrstvou minerální vaty, pro udržení optimálních teplotních podmínek v boxu v průběhu celého roku.
 
Celodřevěný venkovní box modifikovaný jako sedlovna   Pohled dovnitř boxu - Mezistěna je ve spodní části dřevěná, v horní části je pozinkovaná mříž.   Celodřevěný venkovní box modifikovaný jako mycí box
Mezistěna
V případě více boxů v řadě je místo plné stěny vkládána mezistěna. Ta je tvořena ve spodní části dřevěnými prkny /systém pero-drážka/. V horní části je železná, žárově zinkovaná mříž. Tento způsob zlepšuje sociální klima v boxu, koně na sebe vidí a mohou spolu lépe komunikovat.
 
Dveře
Dveře jsou rozděleny do dvou částí. Spodní část je plná, tvořena opět dřevěnými prkny. Horní část je vyplněna polykarbonátem, zevnitř chráněným pozinkovanou mříží. Obě části dveří jsou nezávisle na sobě otevíratelné v úhlu 180°.
 
 
 Copyright © 2007 Jan Šťastný, All Rights Reserved  optimalizace PageRank.cz ZK-WOOD